Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı Öğrencilerine Yönelik Sanayi İşbirliği Çerçevesinde UGETAM A.Ş. ile Sertifikalı Eğitim Programı Gerçekleştirildi

 

Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Gaz ve Tesisatı Teknolojsi Programı Öğrencilerine yönelik  Orta Doğu ve Balkanlar'ın En Büyük Doğal Gaz Eğitim, Test ve Sertifikasyon Merkezi olan UGETAM A.Ş. ( İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendsilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ) ile yapılan işbirliği çerçevesinde 2011-2012 Eğitim-Öğretim Güz Döneminde ortak yürütelen "Gaz Hattı ve İşletmeciliği" dersi 15 Hafta boyunca teorik kısmı okulumuzda ve uygulamalı kısmı da okulumuzdan servis aracı kaldırılarak UGETAM A.Ş.'nin Kurtköy - Pendikte / İstanbul'da bulunan eğitim merkezinde gerçekleştirilmiştir.  Bu işbirliği çerçevesinde öğrencilere doğal gaz ve gaz hattı işletmeciliği konusunda genel bilgi, gazlı ortamlarda teknik emniyet ve iş güvenliği, dağıtım şebekesinde kullanılan malzeme ve ekipmanları, doğal gaz yangınlarına müdahale teknikleri v.b. konularında uygulamalı eğitim gerçekleştirldi. 15 Haftalık Eğitim Programının izlencesi ise aşağıda verilmiştir. Genelde ücretli olan bu eğitimlerinden öğrencilerimiz ücretsiz olarak faydalandı ve ayrıca öğrencilerimize katılım sertifikaları verildi. Bu eğitim çalışması UGETAM A.Ş.'nin yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde süreklilik kazandı ve düzenli olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıca şirket tarafından öğrencilerimize yönelik her yaz dönemi için staj yeride tahsis edilecektir. Bu uygulama Üniversite-Sanayi İşbirliğine güzel bir örnek oluşturmaktadır ve Üniversite ve Sanayi Entegrasyonuna büyük katkı sağlamaktadır. Okulumuz bu tür işbirliklerine büyük önem vermekte olup, bu tür işbirliklerini daha da arttıracaktır. Bu konuyla igili olarak okulumuz başka kuruluşlarla şimdiden temasa geçmiş bulunmaktadır. Özellikle okulumuz bünyesinde bulunan Makine, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi ve İnşaat Teknolojileri Programı öğrencilerine yönelik işbirliklerini arttırmayı planlamaktadır.

 

Bu işbirliğinin gerçekleştilmesinde katkıları olan başta UGETAM A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Ümit Doğan ARINÇ, Genel Müdürü Yüksek Makine Mühendisi Serkan KELEŞLER ve Eğitim ve İş Geliştirme Müdürü Selim Serkan SAY olmak üzere, eğitime destek veren diğer tüm personele de teşekkür ederiz.

 

 

OKULUMUZDA YAPILAN TEORİK EĞİTİMLERDEN GÖRÜNTÜLER

 

Mehmet Zeki ÇOKGÜLER Okulumuzda Teorik Eğitimde

 

Mehmet AYDINGÜLÜ Okulumuzda Teorik Eğitimde

 

UGETAM A.Ş. KURTKÖY - PENDİK / İSTANBUL TESİSLERİNDE UYGULAMALI EĞİTİM GÖRÜNTÜLERİ

 

 

DOĞAL GAZ YANGINLARINA MÜDAHALE TEKNİKLERİ UYGULAMASI

 

 

Bu tesislerde görevlendirmek üzere çok sayıda eğitim uzmanı ulusal ve uluslar arası kurum ve kuruluşlarda teknik ve formasyon eğitimleri almış ve uluslararası düzeyde yeterlilikleri belgelendirilmiştir.

Kurtköy’deki eğitim tesislerinde aynı anda 100 kişinin eğitim alabileceği, 85 ayrı konuda teorik ve pratik eğitimlerin verilebildiği laboratuarlar, atölyeler ve derslikler bulunmakta ve doğalgaz sektöründe kullanılan bütün cihazların ve malzemelerin testleri ve sayaç kalibrasyon hizmetleri Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akrediteli olarak yapılmakta, verilen sertifikalar uluslar arası geçerlilik taşımaktadır.