Okulumuzdan Haberler

UGETAM A.Ş. İle İŞBİRLİĞİ Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı Öğrencilerine Yönelik Sanayi İşbirliği Çerçevesinde UGETAM A.Ş. ile Sertifikalı Eğitim Programı Gerçekleştirildi

Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Gaz ve Tesisatı Teknolojsi Programı Öğrencilerine yönelik Orta Doğu ve Balkanlar'ın En Büyük Doğal Gaz Eğitim, Test ve Sertifikasyon Merkezi olan UGETAM A.Ş. (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendsilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.) ile 2011-2012 Eğitim-Öğretim Güz Döneminde eğitim işbirliği gerçekleştirildi.

UGETAM A.Ş. İle İŞBİRLİĞİ Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'nun DGS Başarısı

Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'nun 2010-2011 Dikey Geçiş Sınavında 36 öğrencisi lisans programlarına yerleşmiştir. Bu öğrencilerin tamamı Mühendislik ve Mimarlık bölümlerini kazanmıştır. Okulun öğrenci ve mezuniyet sayısı düşük olmasına rağmen kazanma oranı yüksek olup %40-45 seviyelerindedir. Bu oran Türkiye ortalamasının üzerindedir.

İslami Dönem Öncesi Orta Asya'ya Bakış İSLAMİ DÖNEM ÖNCESİ ORTA ASYA'YA BAKIŞ KONULU SÖYLEŞİ

26 Aralık 2011 tarihinde KOÜ Fen Edebiyat Fak. Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Sema ORSOY okulumuz konferans salonunda yoğun bir öğrenci katılımının sağlandığı bir ortamda Orta Asya Tarihi ile Günümüz kültürel alışkanlıklarımız, günlük hayatımıza etkileri ve geçmiş orta asya tarihi konularında öğrencilerimizi bilgilendirmiştir.

ANADOLU DÖKÜM'DEN TEKNİK SEMİNER ANADOLU DÖKÜM'den Teknik Seminer

15 Aralık 2011 tarihinde 14:00 -17:00 saatler arasında Öğr. Gör. Dr. Ekrem Altuncu Asım Kocabıyık MYO. Makine Programı Öğrencilerinin Döküm ve imalat konularında sektörel tecrübelerden faydalanılması amacıyla davetli olarak Anadolu Döküm Fab. Üretim Müdürü. Metalurji Müh. Haykan Engin ve Döküm Tasarımı Ve Planlama Sorumlusu İbrahim Arda‘yı okulumuzda ağırlamıştır.

FARABI DEGISIM PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI Farabi Değişim Programı Tanıtım Toplantısı

12 Aralık 2011 Pazartesi Saat 15:00 - 16:00 'da okulumuz Farabi Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Ekrem Altuncu ve Üniversitemiz Farabi Koordinatörlüğü Yrd. Doç. Sema Orsoy ile işbirliği kapsamında Asım Kocabıyık MYO Konferans Salonunda Hereke Borusan Kampüsünde Eğitim Gören Tüm Öğrencilere Yurt İçi Üniversitelere Farabi Programı Kapsamında Geçiş Şartları ve Başvuru Koşulları Hakkında Bilgilendirme Yapılmıştır.

KIZILAY KANBAGISI 2011 Okulumuzda Kan Bağışı Yapıldı

Türkkızılay kan bağışı aracı okulumuzu ziyaret etmiştir. Okulumuzda artık her yıl düzenli olarak Teknisyen Cevat Erkan'nın girişimiyle düzenlenen kan bağışı etkinliğine, öğrencilerimizden, okulumuz idari ve akademik personelinden yoğun ilgi vardı.

Cumhuriyet Etkinliği 2011 Okulumuzda Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 88. Yılı Kutlaması

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretim Görevlisi Berrin TUNCAY Hocamızın Koordinatörlüğünde Okulumuz Öğrencileri Tarafından, Okulumuz Konferans Salonunda 26 Ekim 2011 Saat 14:00 ile 15:45 arasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliği Düzenlenmiştir.

Günes Enerjisi Sistemi Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı Laboratuarında Kombi ve Güneş Enerjisi Performans Test Düzeneği Devreye Girdi

Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Gaz Tesisatı Teknolojisi Programında Üniversitemiz Hızlı Destek Proje Kapsamında temin edilen destek, okulumuzun kendi imkanları kullanılarak ve ayrıca bazı sanayi kuruluşların malzeme desteği ( Solareks, Borusan Plastik v.b.) ile "Kombi ve Güneş Enerjisi Performans Test Düzeneği"  hizmete girmiştir.

 

 

Kalite Eğitimi Kalite Eğitimi Semineri

05.05.2011 tarihinde Makine bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Kaya hocamızın koordinatörlüğünde Nobel Kalite Danışmanlık tarafından Hüseyin Yılmazer ve Erkan Kibar kalite, ıso 9000, kaizen ve süreç yönetimi konulu bir seminer düzenlemiştir.

 

 

ÖNDER LTD EĞİTİMİ Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı Öğrencileri Sanayi İşbirliği Çerçevesinde ÖNDER Ltd.Şti'nin Gerçekleştirdiği Sertifika Eğitimine Katıldı

Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Gaz ve Tesisatı Teknolojsi Programı Öğrencilerine yönelik ÖNDER Ltd.Sti. tarafından Gaz armatürleri, Gaz Yakma Sistemleri Ekipmanları konularında eğitim gerçekleşti.

 

 

ÖNDER LTD EĞİTİMİ Nuh Gaz Beton Hereke Fabrikası Gezisi

Öğrenci kulübümüz gaz beton teknolojisi ve uygulama örnekleri, kalite kontrol çalışmaları konusunda Yüksek Mimar Erhan Arıöz tarafından bilgi verilmiştir. Misafirperverliklerinden dolayı Nuhgaz beton fabrikası yönetimi ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

2010-2011 Dönemi Basketbol Takım Başarısı 2010-2011 Dönemi Basketbol Takımımız Okulumuzu Başarıyla Temsil Etmiştir

Antrenör Öğr.Gör. Ekrem Altuncu’nun önderliğinde 2010-2011 Bahar Dönemi Basketbol Turnuvasında Basketbol Takımımız okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.

 

 

Aydos Yapı Kimyasal Şirket Gezisi
İnşaat bölümü öğrencileri beton katkı karışımı ve beton dayınımı hakkında deneysel çalışmalarını yürütmüşlerdir.

 

 

Bowling Turnuvası 2011

Asım Kocabıyık MYO. Öğrenci Kulübü İnşaat Teknolojisi programı öğrencileri bowling turnuvası ile sınav sonrası streslerini attılar.

 

 

 

Storm Mühendislik İmalat/Montaj Uygulamalarında Son Gelişmeler

Bülent Tak (Yük.Müh.) tarafından makine ve doğalgaz öğrencilerine biyomedikal cihaz endüstrisi ve merkezi sistemler hakkında deneyimlerini paylaştılar.Eğitim semineri Öğrenci kulübü makine 2. Öğretim temsilcisi Lokman Erkal tarafından organize edilmiştir.

 

 

"Bilge Adam" AutoCad ve Yazılım Semineri

22 Mart 2011 Tarihinde Öğrenci Kulübü başkanı Ekrem Doydu’nun koordinatörlüğünde Bilge Adam kursu çalışanları öğrencilerimize AutoCad ve Bilgisayar yazılımı üzerine sertifikalı seminer vermiştir.

 

 

18 Mart 2011 Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Etkinliği

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretim Görevlisi Berrin TUNCAY Hocamızın Koordinatörlüğünde Okulumuz Öğrencileri Tarafından, Okulumuz Konferans Salonunda 16 Mart 2011 Saat 15:00 ile 16:45 arasında Çanakkale Şehitlerini anma töreni düzenlenmiştir. Emk. Kurmay Alb.Yener YURTERİ Konuşmacı Olarak Katılmıştır.

 

 

Makina II. Sınıf Öğrencimiz "Ekrem DOYDU" ’nun Amatör Film Gösterimi

Eylül –Aralık 2010 Ayları boyunca her hafta Çarşamba ve Perşembe günleri düzenli olarak Asım Kocabıyık MYO. Konferans Salonunda film gösterimleri yapılmıştır. 05 Ocak 2011 tarihinde Makina II. sınıf öğrencimiz "Ekrem DOYDU" ’nun amatör bir kamera ile senaryosunu ve yönetmenliğini yaptığı 18 dakikalık "TAKINTI" isimli kısa film gösterisi beğeniyle karşılanmıştır.

 

 

Knauf Alçıpan Uygulamalı Eğitim Semineri

14 Aralık 2010 tarihinde Kanuf A.Ş. Proje Koordinatörü "Yasemin Fırat"  tarafından firmanın geçmişten bugüne gelişimi, sektörel beklentileri açıklanmış,  alçı ve alçıpan ürünleri tanıtılmıştır. Geleceğin inşaat teknikerlerine yapı malzemeleri kapsamında alçı ürünlerinin avantajları kullanım yerleri ve uygulamalı örnekleri konularında bilgilendirme yapılmıştır.

 

 

"ANADOLU DÖKÜM FABRİKASINA TEKNİK GEZİ"

23 Aralık 2010 tarihinde Öğr.Gör. Ekrem ALTUNCU önderliğinde ANADOLU DÖKÜM Fabrikasına teknik gezi düzenlenmiştir. Öğrenci kulübümü öğrencilerine döküm teknolojileri ve uygulama örnekleri ve kalite kontrol çalışmaları konusunda bilgi verilmiştir. Misafirperverliklerinden dolayı Anadolu Döküm fabrikası yönetimi ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

"Dilimiz Kimliğimizdir ve Dil Kirliliği"

Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Hasan KOLCU tarafından öğrencilerimize yönelik okulumuz konferans salonunda 02 Kasım 2010 tarihinde saat 14:00 ile 16:45 arasında "Dilimiz Kimliğimizdir ve Dil Kirliliği" konulu konferans düzenlenmiştir.

 

 

Okulumuzda Cumhuriyet Etkinliği Kutlaması

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretim Görevlisi Berrin TUNCAY Hocamızın Koordinatörlüğünde Okulumuz Öğrencileri Tarafından, Okulumuz Konferans Salonunda 27 Ekim 2010 Saat 15:00 ile 16:45 arasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliği Düzenlenmiştir. Emk. Kurmay Alb. Yener YURTERİ Konuşmacı Olarak Katılmıştır.

 

 

Körfezde Çevre Uyarısı ve Ödül Yağmuru

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası nedeniyle Körfez İlçesinde düzenlenen etkinlikte çevreye duyarlılık ve geri dönüşüm uyarısı yapılırken, çeşitli kategorilerde yapılan değerlendirmelerde dereceye girenlere ödülleri verildi. Çevreye duyarlı, insanlık için olumlu projeler üreten, çalışmalar yapan ve yaşam alanlarını korumak için uğraşan ve çevre bilincine sahip olan Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulumuzun Okul Sekreteri "Haluk SALTABAŞ"  Emniyet Müdürü İbrahim Zenginerler tarafından "Çevre Gönüllüleri" Kategorisinde  ödül aldı.

 

 

Okulumuzda Çevre Sorunları Semineri ve Geri Dönüşüm Proje Uygulaması

27 Nisan Salı günü saat 11:00 - 12:00 arasında okulumuzun konferans salonunda Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğünün desteğiyle "Körfezde Çevre Sorunları ve Geri Dönüşüm Uygulamaları" konulu seminer düzenlenmiştir. Konuşmacı olarak Çevre Yüksek Mühendisi Ali Osman YILDIRIM davet edilmiştir. Okulumuzda Körfez Belediyesinin desteğiyle "Geri Dönüşüm Projesi Uygulaması" başlatılmıştır.

 

 

Prof.Dr. Baki Komsuoğlu Bilim/Teknoloji/Sanat Teşvik Ödülü

Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu tüm idari ve akademik personeli Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Bilim/Teknoloji/Sanat Teşvik Ödüllerinden Kurumsal Başarı Teşvik Ödülüne laik görüldü. Ödülü Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu adına Prof. Dr. Muzaffer Zeren aldı.

 

 

Asım Kocabıyık MYO, EFQM-Mükemmelikte Kararlılık Onay Belgesi'ne Layık Görüldü
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve TÜSİAD tarafından düzenlenen 18. Ulusal Kalite Ödül Töreninde Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'na, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın (EFQM) "Committed to Excellence - Mükemmellikte Kararlılık Onay Belgesi"; verildi.

Okulumuzda Kan Bağışı Yapıldı

Türkkızılay kan bağışı aracı okulumuzu ziyaret etmiştir. teknisyen Cevat Erkan'nın girişimiyle gerçekleşen bu ziyarete, öğrencilerimizden, okulumuz idari ve akademik personelinden yoğun ilgi vardı.