Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'nun DGS Başarısı

 

Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'nun 2010-2011 Dikey Geçiş Sınavında 36 öğrencisi lisans programlarına yerleşmiştir. Bu öğrencilerin tamamı Mühendislik ve Mimarlık bölümlerini kazanmıştır. Okulun öğrenci ve mezuniyet sayısı düşük olmasına rağmen kazanma oranı yüksek olup %40-45 seviyelerindedir. Bu oran Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bu öğrencilerin  5  tanesi Kocaeli Üniversitesi Lisans Programlarını kazanmışlardır. Öğrenciler bu yıl 13 İnşaat Mühendisliği, 12 Mimarlık Bölümü, 10 Makine Mühendisliği ve 1 Enerji Sistemleri Mühendisliği olmak üzere dört yıllık fakültelere yerleştiler. DGS'yi kazanan öğrenciler dışında, yüksekokulu bitirip iş hayatına atılan birçok öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerimizin iş hayatında ve sektördeki başarıları bizleri memnun etmektedir.

 

Okul mesleki ve teknik eğitimin gerektirdiği yüksek standartlara sahip, çağdaş bilgiyle donatılmış, sektörün ihtiyaç duyduğu ve aradığı nitelikleri taşıyan, yetenekli ve üstün vasıflı elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 

Meslek Yüksekokullarında eğitimin başarısı; uygulama ağırlıklı olan bu okulların, özel tasarımlı yapılandırılmış binalarda eğitim ve öğretimin sürdürülmesiyle sağlanabilecektir. Endüstrinin gereksinim duyduğu standartlarda bir eğitim gerçekleştirebilmek için, bu okulların iyi teçhiz edilmiş ve laboratuar ile atölyelerin sanayinin uyguladığı teknolojiye uygun olarak donatılmış olmaları gerekmektedir. Eğitimin kalitesi yönünden bu koşullar büyük önem taşımaktadır. Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Tüm Akademik ve İdari Personeli ile mevcut koşullarını geliştirmek için var gücüyle çalışmaktadır.


Öğrencilerin DGS'deki başarısı tesadüf değildir, bu başarının bundan sonraki yıllarda da artarak devam etmesi için gerekli gayret fazlasıyla gösterilecektir.
 

 

" Bu Dünyadaki İlerleyen Kişiler, İstedikleri Ortamı Arayan, Bulamayınca da kolları Sıvayıp Meydana Getiren Kişilerdir."

                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                    J.B.SHAW

 

 

* DGS BAŞARI LİSTESİ*